ASUN Conference Scoreboard

May 21, 2018 - May 27, 2018
May 24, 2018
Baseball
No. 6 NJIT
5
No. 5 Lipscomb
10
Final R H E
No. 6 NJIT (22-25) 5 14 1
No. 5 Lipscomb (24-29) 10 14 1

Batting

No. 6 NJIT
3B: none
No. 5 Lipscomb
3B: none
No. 3 Kennesaw State
1
No. 1 Stetson
2
Final R H E
No. 3 Kennesaw State (25-30) 1 7 0
No. 1 Stetson (43-11) 2 5 0

Batting

No. 3 Kennesaw State
3B: none
HR: none
No. 1 Stetson
3B: none
HR: none
No. 4 North Florida
3
No. 2 Jacksonville
4
Final R H E
No. 4 North Florida (26-27) 3 9 1
No. 2 Jacksonville (39-17) 4 6 0

Batting

No. 4 North Florida
3B: none
HR: none
No. 2 Jacksonville
3B: none
Men's Outdoor Track & Field
Final
Wayne Newman | Lipscomb | 400m Hurdles 14th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Noah Walker | USC Upstate | 400m Hurdles 32nd out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Tanner Saunders | USC Upstate | 400m Hurdles 48th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Tyler Stahl | North Florida | 1500m Run 13th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Nick Morken | North Florida | 1500m Run 40th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Cameron Bolden | Kennesaw State | 100m Dash 40th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Dayo Akindele | Kennesaw State | Long Jump 19th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Tyler Jones | Kennesaw State | Long Jump 12th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Ryan Speer | Lipscomb | 800m Run 34th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Women's Track & Field
Final
Jocselyn Powell | Kennesaw State | 400m Hurdles 19th out of 47
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Kamiyah Street | Kennesaw State | 400m Hurdles 32nd out of 47
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Julija Tarvide | Kennesaw State | High Jump 43rd out of 46
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Aliyah Whisby | Kennesaw State | High Jump 13th out of 46
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Alyssa Young | North Florida | High Jump 39th out of 46
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Claudia Jalon | North Florida | 1500m Run 25th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Shalah Smiling | Jacksonville | 100m Dash 38th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
De'Von Johnson | Kennesaw State | Long Jump 18th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Courtney Brenner | Lipscomb | 10,000m Run 20th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Final
Eden Meyer | North Florida | 10,000m Run 6th out of 48
NCAA East Prelims (Tampa, Fla.)
Back To Top